سیستم سینی کابل فواید قابل‌توجهی نسبت به سایر سیستم‌های سیم کشی دارد. سینی کابل ارزان‌ تر و قابل اعتماد تر است، سازگاری بیشتری برای تغییرات دارد و همچنین نگهداری از آن آسان‌تراست. علاوه بر این، طراحی سینی کابل به‌گونه‌ای است که مانع به وجود آمدن مشکلات ایمنی بالقوه‌ای می‌شود که در سایر سیستم‌های سیم کشی وجود دارد.

قیمت:
تجربه نشان داده است که قیمت اولیه نصب سینی کابل ( شامل هزینه سیم ها، مواد، نصب و راه اندازی) در مقایسه با سیستم‌های سیم کشی دیگر 60% کمتر است. سیستم سینی کابل شامل سینی، محافظ‌ها، اتصالات و سایر مواد نسبت به اغلب سیستم‌های سیم کشی دیگر قیمت پایین‌تری دارد. هزینه نیروی کاری که برای نصب سینی کابل نیاز است نیز حدود 50% ارزان‌تر ست. صرفه جویی در هزینه ها به طور کلی با توجه به پیچیدگی و سایز سینی کابل متفاوت خواهد بود.
از دیگر فواید سینی کابل که به صرفه جویی بیشتر منجر می‌شود می‌توان به این موارد نیز اشاره کرد: هزینه پایین‌تر برای مهندسی و نگهداری، نیاز کمتر به پیکربندی مجدد در صورت نیاز به ایجاد تغییر در سیستم، تعداد و سایز تجهیزات کمتر و دسترسی آسان‌ به آن‌ها و …

برای اطلاع از قیمت سینی کابل اینجا کلیک کنید.

قابلیت اطمینان:
سیستم سینی کابل به‌دلیل نیاز کمتر به نگهداری و ملاحظات کمتر، قابلیت اطمینان بی‌نظیری به سیستم سیم کشی می‌دهد. از آنجایی که سیستم سینی کابل سیستمی بسته نیست، مشکلاتی که ممکن است رطوبت ایجاد کند را از بین می‌برد و خسارت به سیستم سیم کشی را کاهش می‌دهد.

سازگاری:
یکی از فواید اصلی سینی کابل سازگاری آن با تغییرات و تکنولوژی‌های جدید است. کسب و کارهای مختلف، با تغییری کوچک در تکنولوژی اغلب نیاز به سازگاری و تغییرات مختلفی دارند. انعطاف پذیری و سازگاری سیستم سینی کابل یکی از ویژگی های کلیدی و برجسته آن است. اصلاح و ایجاد تغییر در سیستم سینی کابل و یا اضافه کردن کابل مطابق با نیازهای جدید، آسان است و کابل‌ها می‌توانند از هر نقطه وارد سینی کابل شده و یا از آن خارج شوند. در طراحی اولیه سینی کابل ملاحظاتی در نظر گرفته می‌شود که متناسب با تغییرات آینده، قابلیت سازگاری داشته باشد. این قابلیت سینی کابل باعث می‌شود بدون قطع سیستم و یا نیاز به جایگزینی کل سیستم با سیستم سیم کشی جدید، سیستم مطابق با تغییرات جدید، سازگاری پیدا کند.

نگهداری، تعمیر و امنیت:
سیستم سینی کابل نگهداری کمتری نیازمند است، و اگر هم به نگهداری و تعمیرات نیاز پیدا کند، بسیار آسان بوده و به زمان و نیروی کار کمتری نیاز است. وضعیت فیزیکی سینی کابل به صورت بصری قابل مشاهده و بررسی است، چیزی که در اغلب سیستم های سیم کشی دیگر امکان پذیر نیست. مزیت دیگر سینی کابل همانطور که مطرح شد، عدم خرابی آن در مکان‌های مرطوب است. سینی کابل در برابر آتش سوزی نیز ایمن است. بدین ترتیب سیستم سیم کشی با سینی کابل، نگرانی همیشگی در مورد ایمنی سیم کشی‌ها را به حداقل رسانده و حتی از بین می برد.